Kerr Sealapex Kanal Dolgu Patı

Sealapex, kalsiyum hidroksit kök kanalı patıdır. Bu konuda yapılan çalışmalar, bu malzemenin endodontik olarak tedavi edilen bir dişin doruğunda sert doku oluşmasını uyardığı ve ayrıca kök deliklerinde sert doku oluşmasını uyaracağını göstermektedir.

Kalsiyum oksit, trimetilol propan Neopentil Glikol salisilat ve izobutil salsilat reçineler, içindeki etkin maddelerdir.

 

Özellikleri:

2. Doku sıvılarında düşük ölçüde erirlik

3. Karışımı son derece kolay

4. Karıştırma keçesinde uzun çalışma süresi

5.Uygulama kolaylığı için iyi akışkanlık

6.Lentulo spiral alet veya gütaperka uçla toplaması kolay

7. Diş yapısını lekelemez

 

Karıştırma

Uzunlukları eşit baz ve katalizör macun 15-20 saniye veya tamamen karışana kadar karıştırılmalıdır. Karıştırma oranlarını değiştirmeyin. Karıştırma hareketi, spatülün iyice bastırılmasıyla daire şeklinde olmalıdır. Doğru karışım, farklı renkte lekelerin veya çizgilerin olmadığı tek bir kıyamla sonuçlanmalıdır.

 

Selapex, kök kanalında 37°C ve %100 bağıl nemde 0,5 mm kalınlığına kadar yaklaşık 60 dakikada oturuşur; daha ince katmanlar orantılı olarak daha çabuk oturuşur. 

 

Not: Karıştırma keçeleri, hastalar arasında çapraz kirlenmeye yol açmaması açısından tek bir hastada kullanılmak içindir.

 

Uygulama

Kanal duvarları kuru olmalıdır. Sealapex, kanala lentulo spriral alet, endodontik kapatma uçları veya kağıt uçlarıyla taşınmalıdır. Kapatma uçları, karıştırılmış çimento içine yuvarlanabilir ve pamuk penslerle yavaşca konumlandırılabilir. Bumalzeme, asitle işleme tekniğiyle ve son restoratif malzemelerle (kompozit veya amalgam) uyumludur.

Paket İçeriği: 12 gr baz, 12 gr katalizör